Ülkemizde yaygın bir şekilde her şehirde her sanayide tekstil atölyeleri, fabrikaları mevcuttur. Tekstil olarak bilinen hazır giyim, hazır giyim eşyasına verilen bir ad olmaktadır. Genellikle bu sektörde dokuma cinsinden  bazı kumaşların tekstil atölyelerinde bulunan kesimhanede kesimi yapılır sonra dikiş makineleri yardımı ile isteğe uygun bir biçim ve şekillerde dikildiği dokumacılık üretiminin son aşamasının yapıldığı işletme türüne verilen genel bir ada konfeksiyon adı verilen daldır.

 

El İşi Masası Nedir?

 

Ülkemizde oldukça sık rastlanan ve her şehirde her ilçede hemen hemen bulunan tekstil, konfeksiyon sektörü oldukça yaygındır. Konfeksiyon yani adıyla hazır giyim olarak bilinen bu sektör daha çok hazır giyim eşyalarını diken, aksesuar yapan ve paketleme gibi son işlemlerin uygulandığı sanayi koludur. Her türlü giyim, kumaş, aksesuar vb. işlemler bu sektörde yapılmaktadır. Bu sektörde tekstil ekipmanları olmazsa olmazlarından birisi olan el işi masasıdır. El işi masası tekstilde kullanılan ve işi kolaylaştırmaya yarayan masadır. Her türlü konfeksiyon işleri bu masa üzerinde açılarak yapılmaktadır.

 

El İşi Masası Kullanım Alanları

 

Konfeksiyon işi genel bir yayınımı olan bir sektördür. Bu sektör daha çok giyim üzerine ve aksesuar, çanta vb. işlemler üzerine yapılan bir sanayi dalıdır. El işi masası olarak bilinen bu masa çeşidi tekstil ekipmanlarınızdandır. El işi masası daha çok tekstil, konfeksiyon, giyim vb. yerlerde kullanım alanı oldukça yaygındır. İş yerinde istenilen renk ve ölçülerde bu amalar kullanılmaktadır.

 

El İşi Masası Özellikleri

 

Tekstil sanayisinde işçilerin daha rahat bir şekilde işlerini karıştırmamaları adına ayrı ayrı masalar üzerinde işlerini yaparlar. Bu masalardan biriside el işi masası olarak bilinir. El işi masasının özellikleri şu şekildedir;

 

  • El işi masaları sabit oluşundan dolayı daha rahat bir şekilde işini yapabilirsiniz.
  • El işi masaları alt-üst suntalaması ile size kolaylık sağlamaya yardımcı olur.
  • El işi masası üstlerinde birinci sınıf sunta kullanılarak daha sağlam duruma gelmesi sağlanmaktadır.
  • El işi masasının bir diğer özelliği ise elektrostatik olan toz boya ile kaplanmış metal parçalardan oluşmasıdır.

 

Destek Hattı
Gönder