Giyim sektörü Türkiye’de ve dünyada oldukça yaygın bir sektördür. Tekstil sektörü olarak bilinen daha çok dokumacılık, bitkisel, hayvansalve de kimyasal lifli kullanım ürünleri üretmektedir. Giyilebilen, aksesuar, çanta vb. ürünleri bünyesinde bulunduran bir sektördür. Kısaca gerekli görülen materyal ve malzemelerin hazır hale gelmesi sürecine verilen bir isimdir. Tekstil sektöründe olmazsa olmaz arasında mutlaka ekipmanlar ve malzemeler yer almaktadır. Ekipmanların olmaması durumu kişiyi daha zor bir duruma sokar ve işleri geciktirir düzgün bir şekilde yapılmasına engel olur. Bu sebeple tekstillerde her bir iş ayrı şekillerde ekipmanlar bulunmaktadır.

 

Parti Açma Masası  Nedir?

Konfeksiyon sanayisi yaygın bir sektör dalıdır, Ülkemizde ekonomiye can vermek ve sanayi sektörünü ilerletmek ve tekstil sektöründe ön planda olmayı sağlamaktadır.  Tekstil sektöründe ekipmanlar ve malzemeler olmadan iş yapılmamaktadır. Her bir iş için ayrı ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu ekipmanlardan birisine de parti açma masası adı verilmektedir. Parti açma masası olarak adlandırılan bu masada mal açma işlemleri yapılmaktadır yani kısaca partileme yapılır.

 

Parti Açma Masası  Nasıl Kullanılır?

Tekstil sektörü oldukça geniş bir alandır. Bu sektörde her türlü giyimden aksesuara tüm işlemler yapılmaktadır.  Tekstil sektöründe ekipmanları ve malzemeler ile işler birbirinden ayrılarak daha hızlı ve işler karışmadan işlemler gerçeklemektedir. Bu ekipmanlardan birisine de parti açma masası adı verilir. Bu masa üzerinde belirli malzemeleri bir araya toplama işlemine partileme adı verilir. Daha çok parti açma masası mal açma işlemlerinin gerçekleştiği ve daha çok tekstil sektöründe kullanılan bir masadır. Ayrıca butik ve bazı mağazalarda da bulunmaktadır.

 

Parti Açma Masası Özellikleri

 

  • Parti açma masası olarak bilinen bu masa eni genellikle 180 X boyu ise 360 cm olarak bilinir.
  • Parti açma masası yükseklik 90 cm olmaktadır. Ayrıca genellikle parti açma masası demir profil ve suntadan yapılmaktadır.
  • Parti açma masası 4 kenarı demirden ve PVC oluşmaktadır.
Destek Hattı
Gönder