Tekstil sektörü ülkemizde ve dünyada yaygın bir sektörü olmaktadır. Türkiye’de istihdam ve ekonomiye canlılık kazandırmakta büyük bir önemi bulunmaktadır. Tekstil sanayi diğer adı ile hazır giyim sektörü belirli bir ölçütlere göre yapılmış olan serişeklinde üretilen giyim eşyaları üreterek topluma sunmaktadır. Tekstil sektöründe ekipmanlar ve malzemeler yardımı ile işler kolay ve hızlı bir şekilde sunulmaktadır. Bu ekipmanlar genellikle; İplik ve kumaşlar, dikiş makinaları, masalar vb. tüm ekipmanları ayrı ayrı bulunmaktadır.

 

Ütü Yan Sehpa Nedir?

 

Konfeksiyon sektörü geniş bir alan olmaktadır. Bir diğer adı ile tekstil sektörü, hazır giyim sektörü olarak da bilinmektedir. Her türlü giyim, aksesuar, ceket, gömlek, maske vb. gibi tüm işlemlerin yapıldığı sektöre tekstil sektörü adı verilmektedir. Tekstil sektörünün olmazsa olmazlarından olan tekstil ekipmanları ve malzemeleri tekstil sanayisi için önemli bir yere sahiptir. Bu ekipmanlardan biriside ütü yan sehpası olarak bilinmektedir. Ütü yan sehpası tekstil sanayisinde yapılan ürünlerin adından da anlaşılacağı gibi ütülenip paketlenmesine yardımcı olan masadır.

 

Ütü Yan Sehpa Özellikleri Nelerdir?

 

Kumaşın kesimhanelerde kesildikten sonra isteğe uygun biçimde dikildiği üretiminin son aşamasının yapıldığı işletme türüne tekstil adı verilmektedir. Tekstil sanayisinde ekipmanlar ve malzemeler ayrı ayrı işler için olmaktadır. Bu sayedeişler karışmadan daha detaylı ve dikkatli bir şekilde işler yapılmaktadır.

 

Tekstil ekipmanlarından birisi olan ütü yan sehpa olarak bilinen bu ekipmanın özellikleri şu şekildedir;

 

  • Ütü yan sehpa katlanabilir özelliği sayesinde ürününüzün ütüsünü yaptıktan sonra katlayıp kenara koyabilirsiniz.
  • Hem sehpa oluşu hem de ütü masası özelliği ile kolaylık sağlamaktadır.
  • İşerinizi ütüledikten sonra düzeltilmelik bir işi var ise sehpa özelliği ile işinizi düzeltebilirsiniz.

 

Ütü Yan Sehpa Kullanım Alanları

 

Konfeksiyon sanayisinde olmazsa olmaz ekipmanlar ve malzemeler ile işler daha hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanmaktadır. Ütü yan sehpa olarak bilinen konfeksiyon ekipmanlarından olan bu ürün evimizde ve daha birçok yerde elbiselerimizi ütülemek için kullanılmaktadır. Daha çok tekstil sektöründe rastlanılan ütü yan sehpa kullanışlı oluşu işle kolaylık sağlamaktadır.

 

 

Destek Hattı
Gönder